Tel: 505697600
Email: klima-pl@wp.pl
klimatyzacja do domuklimatyzacja do mieszkaniaklimatyzacja dla wymagających

klimatyzacja do domu

kliknij i wybierz swój klimatyzator GREE

Read More

klimatyzacja do mieszkania

wybierz swój klimatyzator LG

Read More

klimatyzacja dla wymagających

katalog klimatyzatorów Mitsubishi

Read More

Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do mieszkania

W ofertach handlowych znajdziemy dwa rodzaje klimatyzatorów najczęściej wykorzystywanych do klimatyzacji domu: klimatyzatory przenośne i stacjonarne zwane często splitami. Pierwsze z rozwiązań sprawdza się w przypadku, gdy chcemy chłodzić  pomieszczenie na „szybko” i potrzebujemy poręcznego, mobilnego rozwiązania.

Jednak warto pamiętać, że klimatyzatory przenośne są znacznie mniej skuteczne, a przy tym prądożerne, wymagają odprowadzenia powietrza za pomocą rury, którą najczęściej trzeba umieścić w uchylonym oknie (jest to działanie, które znacznie zmniejsza skuteczność klimatyzacji). Dużą niedogodnością klimatyzatorów przenośnych jest też ich głośna praca ok 50-55 dBA, która jest dość uciążliwa dla mieszkańców, oraz kłopot z skroplinami które trzeba regularnie wylewać. To rozwiązanie zalecane jest gdy klimatyzacja potrzebne jest na kilka dni, albo nie ma możliwości montażu jednostki zewnętrznej klimatyzacji.  Bardziej optymalnym  i korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup klimatyzatorów stacjonarnych, montowanych na ścianie bądź suficie, lub ukrytych w przestrzeni między stropowej.

Tego typu urządzenia zwane klimatyzatorami splitami  mogą zarówno chłodzić jak i ogrzewać pomieszczenia, co znacznie zwiększa ich funkcjonalność. W konstrukcjach klimatyzacji   typu split najgłośniejsze elementy pracują na zewnątrz, często montowane na dachu lub balkonie, źródło hałasu znajduje się poza pomieszczeniem klimatyzowanym .Tego typu klimatyzatory są najczęściej wybierane do klimatyzacji mieszkań i   domków jednorodzinnych ze względu na swoja uniwersalność i praktyczność. Przymierzając się do zakupu klimatyzatorów powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich producenta, oraz głośność, oraz wydajność. Z chęcią pomożemy Państw wybrać optymalnie dostosowany model do Państwa potrzeb.

Znalezione obrazy dla zapytania daikin emura

Osoby wymagające najwyższej jakości powinny zastanowić się nad zakupem klimatyzatorów marki: DAIKIN, MITSUBISHI, lub modeli premium firm LG bądź SAMSUNG. Są to czołowi producenci klimatyzatorów spełniających najwyższe standardy jakości, oraz designu  Z kolei osoby szukające tańszych rozwiązań ale ciekawych technicznie i ładnych powinny zwrócić uwagę na ofertę firm: GREE, SINCLAIR, . Ci producenci oferują dobre jakościowo klimatyzatory za rozsądną cenę. Jeśli dobrze obliczymy wymaganą moc chłodniczą i wybierzemy odpowiedni model klimatyzatora, wówczas może się okazać, że tańsze modele całkowicie zaspokajają potrzeby właścicieli mieszkań i domków jednorodzinnych.

Klimatyzacja do mieszkania, najczęstsze pytania:

Jaką klimatyzację do mieszkania w bloku wybrać, która będzie najlepsza? Jaki klimatyzator w mieszkaniu sprawdzi się najlepiej? Postaram się odpowiedzieć na te pytania! Na początek, przystępując do wyboru klimatyzatora, trzeba przede wszystkim określić, czego oczekujemy od urządzenia oraz ile jesteśmy gotowi za klimatyzator zapłacić. Do montażu w mieszkaniu najczęściej stosowane są klimatyzatory split. Wielu klientów ratując się przed upałem ma za sobą przygodę z klimatyzatorami przenośnymi i jest niezbyt zadowolona z tego rozwiązania. Dlatego decydują się na rozwiązania stacjonarne, ciut droższe ale znacznie bardziej komfortowe. Koszt klimatyzatora to koszt porównywalny z średniej klasy telewizorem, oczywiście nie wszyscy uznają, że klimatyzatory do mieszkania są tanie, ale z pewnością nie jest to luksus zarezerwowany wyłącznie dla najbogatszych, jak to bywało 20-30 lat temu. Zamiast męczyć się w mieszkaniu i narzekać na upały, warto często by zapewnić sobie komfort przez całe lato, spokojnie spać podczas gorących letnich nocy. Jaka klimatyzacja do mieszkania w bloku będzie zatem najlepsza? W mieszkaniach w blokach najlepiej sprawdzają się klimatyzatory naścienne. Nie wymagają obniżania sufitów, montażu kratek, czy dużych prac budowlanych. Można je montować bez problemu nawet w gotowych, urządzonych mieszkaniach.

Czym kierować się przy wyborze klimatyzacji?

Producenci klimatyzatorów przykładają coraz większą uwagę na estetykę klimatyzatorów, hałas, oraz funkcjonalność

Poziom hałasu – to parametr, na który trzeba zwrócić uwagę kupując klimatyzator do mieszkania. Jest szczególnie ważny dla osób wrażliwych na hałas. Klimatyzator split ma najgłośniejszy element czyli sprężarkę montowaną poza mieszkaniem, przeważnie na balkonie, tarasie. Czym się kierować, porównując dane dotyczące głośności klimatyzatora? Poziom hałasu o wartości 35 dB(A) jest porównywalny z cichą rozmową. Warte polecenia są więc klimatyzatory do mieszkania emitujące podczas pracy hałas, który zmierzony w odległości 1 m od nich nie przekracza 30 dB(A), w przypadku sypialni ten hałas powinien być niższy nawet poniżej 25 dBA . Warto sprawdzić też w danych technicznych, czy podany w nich poziom hałasu dotyczy pracy klimatyzatora na najwyższym lub przynajmniej na średnim biegu. W przeciwnym razie może się okazać, że korzystanie z klimatyzatora będzie mało komfortowe. Warto zwrócić uwagę na hałas jednostki zewnętrznej, jest to ważne szczególnie w blokach, hałas jednostki zewnętrznej umieszczonej na balkonie nie powinien zakłócać spokoju sąsiadów.

Regulacja temperatury i wydajności wentylatora – w najprostszych modelach klimatyzatorów do dyspozycji są dwie lub trzy prędkości obrotów wentylatora. Lesze modele pozwalają nam dobrać 5-7 stopni szybkości nawiewu. Niektóre klimatyzatory do mieszkania mają dodatkowo tryb pracy auto, w którym klimatyzator sam dobiera najlepszy bieg pracy wentylatora do utrzymania żądanej temperatury. Nowoczesne i warte polecenia są klimatyzatory wyposażone w system inwerterowy, a czasem w podwójny inwerter, który ochładza tylko taką ilość powietrza, jaka jest w danej chwili potrzebna, sprężarka nie działa na zasadzie ON 100%, OFF 0%, lecz ustawia się płynnie do zapotrzebowania chłodniczego . Odbywa się to poprzez płynną regulację liczby obrotów sprężarki i wentylatora. Wybierając taki klimatyzator, zaoszczędzimy nawet 30-40% energii w stosunku do zwykłego urządzenia ON/OFF i zyskamy jeszcze dodatkowe atuty – krótszy czas chłodzenia do zadanej temperatury i dłuższą żywotność podzespołów.

Filtry powietrza- Filtry są ważnym elementem wyposażenia klimatyzatorów, bowiem klimatyzator nie pobiera powietrza z zewnątrz, a jedynie pracuje na recyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Stały ruch powietrza i dodatkowo osuszanie go powodują wznoszenie się cząsteczek kurzu, alergenów, pyłków, zarodników grzybów itp. Dlatego w fajnie jak klimatyzator, który będzie wyposażony w skuteczny filtr. Czym lepsze filtry, tym zdrowiej dla nas, przydatna funcją jest jonizacja powietrza oraz funkcje wirus doktor Filtr należy wymieniać lub myć (jeżeli jest przeznaczony do wielokrotnego użytku) kilkukrotnie każdym sezonie letnim.

Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja

Klimatyzacja Warszawa Klimatyzacja Warszawa – Coraz częściej w mediach i nie tylko słyszy się o ociepleniu klimatu i będzie to trend powiększający się. Jak podają naukowcy nieubłaganie z roku na rok  klimat […]

Read More
Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja do mieszkania W ofertach handlowych znajdziemy dwa rodzaje klimatyzatorów najczęściej wykorzystywanych do klimatyzacji domu: klimatyzatory przenośne i stacjonarne zwane często splitami. Pierwsze z rozwiązań sprawdza się w przypadku, gdy chcemy […]

Read More
Wentylacja

Montaż wentylacji Warszawa Podstawowym zadaniem wentylacji jest wymiana powietrza w budynku, dla zapewnienia komfortowych i zdrowych warunków do pracy i życia. System wentylacji to odpowiednio zaprojektowany zespół elementów i urządzeń, zapewniający wymaganą […]

Read More
Katalogi i cenniki

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu katalogi klimatyzatorów wiodących firm oferujących klimatyzację, zarówno klimatyzację  do mieszkań i domów, jak i tę dla biur i zastosowań profesjonalnych, do klimatyzacji serwerowni czy laboratoriów. Znajdź klimatyzator który […]

Read More
Serwis klimatyzacji

Przeglądy klimatyzacji Dla  zagwarantowania prawidłowego funkcjonowania urządzeń klimatyzacyjnych podczas sezonu, pragniemy zaproponować Państwu usługi w zakresie okresowych przeglądów i  konserwacji, dezynfekcji systemów klimatyzacji. Robimy przeglądy klimatyzacji w mieszkaniach, domach, biurach […]

Read More